گزارش‌ها و مصاحبه‌های روشنگرانه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی
کاظم صدیقی

واریز اجاره ماهانه یک میلیاردی هتل جهان مشهد به حساب کاظم صدیقی و پسرش

بازخوانی یک پرونده مالی جدید از کاظم صدیقی

در پی انتشار گزارش «زمین‌خواری ۱۰۰۰ میلیاردی آیت الله صدیقی و پسران» اسناد جدیدی از خانواده امام جمعه موقت تهران و رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دستم رسیده که نشان می‌دهد فعالیت‌های مرتبط با حوزه‌ی علمیه امام خمینی در ازگل به ریاست آقای صدیقی با حساب‌های شخصی ایشان و پسرشان ارتباط مستقیمی دارد.

در گزارش «زمین‌خواری ۱۰۰۰ میلیاردی آیت الله صدیقی و پسران» با اسناد و مدارکی نشان دادم که ۴۲۰۰ متر از زمین‌های حوزه‌ی علمیه امام خمینی در ازگل به ارزش تقریبی ۱۰۰۰ میلیارد تومان به مالکیت شرکتی تازه تاسیس در آمده که توسط کاظم صدیقی، دو پسر و عروسش تاسیس شده است. صدیقی امروز ضمن تایید این مطلب ادعا کرده که از نحوه ثبت شرکت خصوصی و انتقال این زمین اظهار بی اطلاعی کرد.

اکنون اسناد تازه نشان می‌دهد که درآمدهای حاصل از یکی از دارایی‌های ارزشمند حوزه‌ علمیه امام خمینی تهران به جای واریز به حساب این حوزه علمیه یا مرکز خدمات حوزه علمیه؛ به حساب موسسه‌ای واریز می‌شود که همه کاره‌ی آن «کاظم صدیقی» و پسرش «محمد مهدی صدیقی» است.

سوژه‌ی این گزارش وضعیت مالکیت درآمدهای «هتل جهان» در مشهد است. هتلی است که سال ۱۳۹۳ از سوی خیرین به حوزه علمیه امام خمینی تهران در ازگل به مدیریت کاظم صدیقی واگذار شد تا از درآمدهای آن برای حوزه‌ی علمیه و هزینه‌های آموزشی و دینی این حوزه استفاده شود. اما بر اساس اسنادی که در اختیارم قرار گرفته درآمد این حوزه در سال جاری به حساب موسسه‌ای به مدیریت کاظم صدیقی واریز می‌شود.

سه ماه پیش حوزه‌ی علمیه امام خمینی تهران طی قراردادی با بانک ملت، بهره‌برداری از هتل ۶۵ واحدی «جهان» را به مدت ۳ سال به این بانک واگذار شده و اجاره ماهیانه یک میلیارد تومانی برای این هتل سه ستاره واقع در خیابان امام رضا ۱۰ مشهد در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که تمام صد در صد سهام این هتل به مدرسه علمیه امام خمینی تهران انتقال یافته است طبیعتا هر گونه قرارداد هم باید با این مدرسه منعقد شده و درآمدهای حاصل از این محل هم به حساب حوزه‌ی علمیه امام خمینی تهران واریز شود.

اما نکته‌ی عجیب در این میان واریز اجاره این هتل به حسابی غیر از حساب حوزه‌ی علمیه است.

«موسسه پژوهشی آموزشی اندیشه‌های امام خمینی» نام موسسه‌ای شخصی و بدون وابستگی به حوزه علمیه ازگل است که توسط کاظم صدیقی و چند نفر دیگر از جمله پسرش «محمد مهدی» تاسیس شده است.

کاظم صدیقی

ریاست این موسسه بر عهده‌ی کاظم صدیقی است و در آخرین تغییرات ثبت شده‌ی این موسسه که در «روزنامه رسمی» کشور به ثبت رسیده آمده که:

امضای کلیه قراردادها و اسناد مالی تعهدآور (چک سفته) و ترازهای موسسه توسط محمد مهدی رجبی صدیقی به همراه امضا رییس موسسه یعنی کاظم صدیقی و مهر موسسه انجام می گیرد.

کاظم صدیقی

این قرارداد بین بانک ملت و حوزه علمیه امام خمینی بسته شده است. شماره حساب حوزه علمیه هم نزد بانک ملی به شماره: ۰۱-۱۱۵۴۹۷۷۲-۰۰-۳ است.

اسنادی که در اختیارم قرار دارد نشان می‌دهد که طی قرارداد اجاره هتل جهان مشهد با بانک ملت، به شماره حساب «موسسه پژوهشی آموزشی اندیشه های امام خمینی» نزد بانک شهر شعبه بلوار ارتش که حق امضای آن به کاظم صدیقی و محمد مهدی صدیقی داده شده و اجاره یک میلیاردی به این حساب واریز می‌شود و خبری از شماره حساب حوزه علمیه امام خمینی تهران در این زمینه نیست.

مشخص نیست وجوه حاصل از اهدای هتل به حوزه علمیه که قرار بود صرف هزینه های آموزشی و دینی طلاب حوزه گردد، چگونه در حساب موسسه شخصی و حساب کاظم صدیقی و پسرش واریز می‌شود!

 

 

30 comments
 1. رسیدن آقای صدیقی رو به قله تبریک عرض میکنم انشاالله وقت کردی یک دستی هم به سر ملت ایران بکش

 2. خدارو شکر هر دم ازین باغ بری می‌رسد….اینم از حاج آقا صدیقی که تو نماز جمعه یه جوری واسه مسلمین و مستضعفین گریه می‌کنه که هر موجود زنده ای میگه این مفسد اعوذ بالله از یاران صدیق امام زمان هست

 3. واقعیت داره؟اگ واقعیت داشته باشه وای به حال ملتی که پیشوایان آنها افرادی طمع کاری مثل این به اصطلاح آیت‌الله هستند که دین و حوزه رو وسیله رسیدن مطامع خودشان میکنن

 4. کنار انتقال اون زمین و اجاره یک میلیاردی سوال اینه چرا خیرین هتل جهان با اون موقعیت تجاری عالی رو به موسسه تحت تولیت صدیقی واگذار کردند؟
  جز این که از کنار این واگذاری قرار باشه کلی رانت و مزایای دیگه به دست بیارن
  مسلما این خودش فسادزاست

 5. سلام خدا خیرتان بدهد که واقعأ راه امام پیش گرفتین و. صداقت بهترین هدیه ای است که خدا به هرکس نمیدهد باید رشوه. خواران وحو کنیین تا بیگانگاه. بد این همه خون شهیدان. ننگن. وبه روحایون خوب ظلم نشود بخاطر چندتا. شیخ بد

 6. چه بخور بخوریه سر سفره انقلاب اقا یاشار دوست داریم دست همرو رو کن حمایتت میکنبم

 7. تکلیف تمام نمازهای جمعه مومنین که به امامت ایشان کلاهبرداری شده چی میشه؟
  الان میاد میگه خبر نداشته…حسابش جعلی باز شده و ناچار شده ماهی یک میلیار خرج کنه!
  تازه این اقا صدیق بوده!
  ما با یه پیامک یارانه سه تا پشتک میزنیم…
  خدایاااااا
  جواب بچه هامون و چی بدیم😡
  شهدا شرمنده ایم😞
  نفرین بر شیادان

 8. سلام سلام یاشار
  یاشاریاشارسلام
  چکار می کنه این یاشار
  یه کم برو بالاتر روان درود درودابراهیم زمان

 9. امام جمعه همیشه گریان برای امام زمان. واقعا آدم حالت تهوع میگیره از این همه فیلم ودریا

 10. وا این چه حرفیه مگه نمیدونید جاعل شماره حساب حوزه را عوض کرده شماره حساب این اقارا گذاشته

 11. این ها باید سنگسار شوند ومستقیم از تلویزیون پخش شود تا دل مردم خنک شود وعدل الهی اجرا شود

 12. باسلام خدمت آقای سلطانی .آیا این مواردی که شما افشا کردی تا کنون مورد رسیدگی قرار گرفته.؟ونتیجه ای حاصل شده.؟اگر اثبات بشه تکلیف این همه نمازی که پشت سر ایشان چه می شه.

 13. به چه کسی میشه اعتماد کرد به گفته همین آقایون شاه که رفت گفتن پول بیت والمال غارت کرد الان چی بگیم شاه پدر مردم درآورد یا ؟؟

 14. اشکها سخن میگویند
  گاهی از خلوص، گاهی از ندامت، گاهی ازمحبت ……
  وگاهی از ریا نفاق دورویی

 15. معمولا خیرین محترم، جهت برطرف شدن پرونده در مراجع قضایی یا واگذاری پروژه خاص، مثل منوریل مترو، همچین حاتم بخشی هایی می‌کنند

 16. تو را بخدا این حرفها تهمت باشه و به قول خودش جعل امضا، وگرنه ضربه ی جبران ناپذیر و مهلکی به اعتقادات مردم زده میشه😭😭😭

 17. فقط میگی اسنادی که به دستم رسیده اگه سندی داری رو کن اگه داری دروغ میگه که باید قوه قضائیه به شدت باهات برخورد کنه این حرفتم شبه اینترنشنال میمونه فقط میگه منبع موثق حالا این منبع موثق کجاس خدا عالمه شایدهم هر دوتاتون یکی باشین

 18. آقای سلطانی دارین چه میکنین داریم دیوونه میشیم
  درود به شرافت شما
  درود بر مادری که شمارا شیر داد
  خفه شدیم از این همه فساد

 19. آقای سلطانی دارین چه میکنین داریم دیوونه میشیم
  درود به شرافت شما
  درود بر مادری که شمارا شیر داد
  خفه شدیم از این همه فساد

 20. مرتیکه جوری تیتر می زنی که انگار استفاده شخصی شده.
  بالاخره بخاطر دروغ هات رسوا میشی منافق

 21. برادر! این موسسه همون موسسه ی حوزه ی امام خمینیه ، من ۷ سال اونجا درس خوندم ، یذره تحقیق کن بعد آبروی ملت رو ببر! موسسه پژوهشی اندیشه های امام خمینی مادر حوزه ی امام خمینی و حوزه امام ۲ و مرکز پژوهشی عالم آل محمد هست!

 22. برادر! این موسسه همون موسسه ی حوزه ی امام خمینیه ، من ۷ سال اونجا درس خوندم ، یذره تحقیق کن بعد آبروی ملت رو ببر! موسسه پژوهشی اندیشه های امام خمینی مادر حوزه ی امام خمینی و حوزه امام ۲ و مرکز پژوهشی عالم آل محمد هست!

 23. چه خبره تو این مملکت؟!؟!
  این که امام جمعه است و فلان وبیسار… وای به حال نوچه هاشون!
  ای خاآآآآک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Article
آیت الله صدیقی و پسران

زمین‌خواری ۱۰۰۰ میلیاردی آیت الله صدیقی و پسران

Next Article
کاظم صدیقی

دروغ جدید صدیقی/ انتشار اسناد تازه‌ای از انتقال باغ ازگل به شرکت خانوادگی

Related Posts